Elégedetlennek, boldogtalannak érezte magát. A gyermekei néhány éve repültek ki, mindketten önnálló életet élnek már. Házassága átvészelt minden vihart és szerencsésnek mondta magát, amikor a férjéről kérdezte. Mégis mi hiányzik az életéből? Tétován, kérdőn válaszolt: - talán egy kicsivel több boldogság?
A tréninget ezért azzal kezdték, hogy sorra vették, hogy az embereknek általában mi is kell a boldog élethez?
Az élet és a jövő optimista látásmódja
Élvezetes munka, hobby ( a napi tevékenység kihívást is jelent, de ezeknek meg is tud felelni.)
Alapvető anyagi biztonság (nem kell az ennivaló és a fedél miatt aggódnia)
Boldog házasság, párkapcsolat
Bensőséges baráti és családi kapcsolatok
Egészség
Hit egy magasabb célban, eszmében (gyerekvállalás, humanista értékek, közösség ereje, vallásos hit, spirituális hit)
Önbizalom
Türelem
Zsuzsa a listát nézve eleinte még bólogatott, de a lap aljára érve megrázta a fejét: - Hát én biztosan tudom magamról, hogy nem vagyok optimista. Hiába, így születtem!
Ferenc meggyőzte Zsuzsát, hogy az optimizmus bizony újra megtanulható! Hiszen gyermekként szinte mindannyian azok voltunk. Kezdetként rendszeresen ellenőriznie kell magát, hogy ne kövessen el három tipikus hibát. A pesszimista felnőttek ugyanis tudtukon kívül rendszeresen túlbecsülik a rossz események következményeit. Ez keseríti meg az életüket.
1. Azt képzelik, hogy ami bekövetkezett, az nem csak az adott dologra hat negatívan, hanem mindent tönkretesz. ( „Üvöltött velem a főnököm, ez tönkretette az egész napomat”)
2. Az elszenvedett kár kijavíthatatlan, helyrehozhatatlan és végleges. ( „Ezt tette velem, ezek után már lehetetlen, hogy jó kedvem legyen.”)
3. Magukat hibáztatják akkor is, ha ez alaptalan. ("Én vagyok mindennek az oka".)
Az optimista emberek ezzel szemben felismerik, hogy mindig van valami pozitív dolog, amibe kapaszkodhatnak és újra kezdhetik a napjukat, vagy akár az életüket:
1. Egy rossz esemény még nem tesz minden mást is tönkre.
2. Szinte minden hiba, kudarc, rossz esemény helyrehozható és tanulságos.
3. A problémákat nem csak mi okozzuk, hanem a körülmények is. (Nem én vagyok a probléma, én vagyok a megoldás.)
Mindannyiunknak van egy belső hangja, monológja önmaga felé. Ha észrevenné magán, hogy rendszeresen pesszimista ez a hang, fordítsa át a jelentését. "El fogok bukni a vizsgán" helyett "remekül fogok szerepelni". Ne azzal vígasztalja magát, hogy "pesszimista vagyok, így minden csalódás örömmel tölt el". A megfogalmazott pozitív és negatív gondolatok a bal agyféltekében jönnek létre, de ha rendszeresen ismételgetjük őket, képesek bevésődni a jobb oldali érzelmi központba is. Márpedig ott születnek a döntéseink. Az ismétlődő negatív gondolatainkat ezért át kell fordítanunk, ha nem akarjuk, hogy a sorsunkat ezek alakítsák. Bővebben >>>
A többség azért fél az optimizmustól, mert valójában a kudarctól fél. A Lelki Méregtelenítő Programban megtanuljuk, hogyan szabaduljunk meg a kudarchoz tapadó szégyenérzettől. Ezek után a kudarc már csak az lesz, amire való: egy módja a tapasztalatszerzésnek. Próbálja ki, hogy eleinte a kevéssé kockázatos, kisebb döntéseiben úgy tesz, mintha optimista lenne: néhány hónap alatt megjavul az élete!
AKCIÓ! egyéni kurzus, 4 alkalom: 24 000.- Ft (megtakarítás: 8000.-Ft) + ajándék ezüst talizmán ékszer |
Kérjen időpontot most: +36-30 574 -5997 info@yantracentrum.hu |